Search
Close this search box.
دکتر امیرحسین جلالی

هزینه آنژیوگرافی در سال 1402 💰

هزینه آنژیوگرافی یکی از مسائل مهم برای افرادی است که اخیراً پزشک متخصص به آنها انجام این عمل را پیشنهاد کرده است. این عمل در شرایطی که پزشک به وجود انسداد یا گرفتگی در رگ‌های قلب شک کند برای اطمینان هر چه بیشتر آن را تجویز می کند. دقت داشته باشید که هزینه های این عمل به عوامل مختلفی چون تجربه پزشک، بیمه و بسیاری از موارد دیگر بستگی خواهد داشت که در این نوشتار به طور مفصل در مورد هریک از آن ها صحبت خواهیم کرد.

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند 📞

نام
شماره تماس
پیام
فرم‌ها با موفقیت ثبت شد!
هنگام ارسال فرم خطایی رخ داده است. لطفاً همه فیلدهای فرم را دوباره تأیید کنید.

چه عواملی بر روی هزینه آنژیوگرافی تاثیر گذار است؟

عوامل مختلفی بر روی هزینه آنژیوگرافی موثر است که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✳️ هزینه استفاده از تجهیزات: برای استفاده از واحد تصویربرداری یا دستگاه عکس برداری در بیمارستان یا کلینیک لازم است تا حتما هزینه‌ای را پرداخت نمایید.

✳️ تجربه و مهارت پزشک: دقت داشته باشید که آنژیوگرافی قلب بسیار حساس بوده و اغلب توسط متخصصان حرفه‌ای صورت می‌گیرد، هر چقدر پزشکی که انتخاب می‌کنید تجربه و تخصص بیشتری داشته باشد، هزینه دریافتی وی نیز بیشتر خواهد بود.

✳️ بیمه: این روش جراحی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد و همین موضوع می تواند کاهش هزینه های عمل را به همراه داشته باشد.

✳️ بی هوشی: برای استفاده از این روش در بزرگسالان به هیچ عنوان نیازی به استفاده از داروهای بی هوشی نیست و از طریق بی حسی نیز پزشک می تواند آنژیوگرافی را انجام دهد ولی زمانی که برای کودکان این روش استفاده شود به طبع هزینه ها مربوط به آن کمی متفاوت تر خواهد شد.  

✳️ دارو: بعد از آنژیوگرافی برای بیماران داروهای تجویز می شود که لازم است به منظور تسریع روند بهبودی حتما به موقع مصرف شوند. در حالت کلی این موضوع نیز جزء عوامل تاثیر گذار برروی هزینه جراحی محسوب می شود.

📌 نکته: مواردی همچون جایگذاری کاتتر، تزریق ماده حاجب، حق الزحمه پزشک و تکنسین همگی جزء هزینه مربوط به جراحی محسوب خواهند شد.

علاوه بر موارد ذکر شده در برخی مواقع لازم است مراجعان هزینه‌های اضافه‌ای را به منظور انجام برخی آزمایشات پرداخت نمایند، که هدف انجام آن، تشخیص بیماری، تایید یا تکمیل نتایج تصویربرداری می باشد، که از مهم ترین آن ها شامل تست ورزش، سی تی اسکن قلب، ام آر آی و اکوکاردیوگرافی است.

هزینه آنژیوگرافی در سال 1402

همانطور که اشاره کردیم آنژیوگرافی در واقع یک روش تصویربرداری تشخیصی به منظور محل انسداد یا گرفتگی در رگ‌های قلب می باشد که لازم است حتما زیر نظر بهترین دکتر آنژیوگرافی قلب در تهران انجام داده شود. دقت داشته باشید که هزینه آنژیوگرافی در سال ۱۴۰۲ به عوامل مختلفی بستگی داشته و کاملا متغییر است،  برای مثال اگر در هر کدام از بیمارستان ها یا مرکز تصویربرداری این عمل را انجام دهید، لازم است هزینه متفاوتی برای انجام آن پرداخت نمایید چرا که تجهیزات و امکانات هر بیمارستانی نسبت به دیگری کاملا متفاوت می باشد و هر بیمارستانی که امکانات بیشتری به بیماران ارائه دهد هزینه به نسبت بالاتری را نیز دریافت خواهد کرد.

هزینه آنزیوگرافی قلب در سال 1402

نکته: دقت داشته باشید که هزینه این عمل در سال 1402 بسته به میزان آزمایاشات تکمیلی کاملا متفاوت خواهد بود.

اگر می خواهید تا با آمادگی های قبل از آنژیوگرافی بیشتر آشنا شوید حتما این مقاله از سایت را مطالعه کنید.

سوالات متداول

هزینه آنژیوگرافی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

از آن جایی که انجام این عمل حیاتی و ضروری به حساب می‌آید، در صورتی که بیمار بیمه درمانی خاصی داشته باشد، هزینه عمل وی تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

آیا شدت بیماری نیز برروی هزینه آنژیوگرافی موثر است؟

بله – دقت داشته باشید که میزان شدت بیماری نیز برروی هزینه نقش بسیار موثری دارد چرا که اگر بیماری عروق کرونری از شدت بسیار کمی برخوردار باشد در مقایسه با زمانی که نیازمند تجویز دارو یا انجام جراحی باشد به نسبت هزینه آن کمتر خواهد بود.
به منظور تشخیص میزان شدت بیماری لازم است تا برای معاینه حتما به یک متخصص قلب با تجربه و کاربلد مراجعه نمایید.

آیا هزینه آنژیوگرافی در شهرهای مختلف با هم متفاوت است؟

بله – در حالت کلی همانطور که در ابتدا اشاره کردیم در دسترس بودن هر یک از امکانات پزشکی در شهر های مختلف نسبت به هم کاملا متفاوت خواهند بود.

نتیجه گیری

اگر شما نیز از دسته از افرادی هستید که لازم است آنژیوگرافی قلب را انجام دهند، احتمالاً هزینه آن یکی از چالش‌های شما خواهد بود، در این صورت آشنا شدن با عوامل موثر بر هزینه و بسیاری از موارد مرتبط با آن می‌تواند کمک قابل توجهی به شما کند.

دکتر امیرحسین جلالی

دکتر امیرحسین جلالی

فوق تخصص جراحی قلب و عروق
فلوشیپ جراحی بیماری های مادرزادی قلب

3 پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا